آلاچیق انواع آلاچیق آلاچیق مدرن سقف آلاچیق دیوار آلاچیق آلاچیق فلزی آلاچیق چوبی | elitarchgroup

زندگی در شهرهای شلوغ و صنعتی، این امکان را هرچه بیشتر از ما دریغ کرده اند. اما می توان از فضای های آزاد هرچند کوچکمان هم برای کسب لذت و فراغت، بیشترین بهره را برد. بسته به فضای باز شما، اندازه مورد نظرتان برای آلاچیق و جنس مواد به کار رفته در آن و امکانات درخواستی شما برای تعبیه در آن، قیمت ساخت آلاچیق تعیین می شود.

آلاچیق چوبی هشت گوش

آلاچیق انواع آلاچیق آلاچیق مدرن سقف آلاچیق دیوار آلاچیق آلاچیق فلزی آلاچیق چوبی | elitarchgroup

آلاچیق‌ها مکانی دوست‌داشتنی و شیک در فضای سبز شهری هستند و باید از نظر رنگ و ظاهر در وضعیت مطلوبی باشند. برای جلوگیری از رنگ‌پریدگی ساختار فلزی در تغییرات آب‌وهوایی، استفاده از رنگ‌های اپوکسی یا پوشش‌های دریایی ضروری است. زنگ‌زدگی عمر آلاچیق را کاهش می‌دهد و هزینه تعمیرات را افزایش می‌دهد. انواع سازه‌های فلزی را می‌توان با هر رنگی سفارشی و زیبا کرد. رنگ آلاچیق‌های فلزی ثابت نیست و لازم است که ستون‌ها و سازه‌های فلزی به طور منظم رنگ‌آمیزی شوند.

  • هزینه و قیمت آلاچیق چوبی از معیارهای اصلی برای مشتریان و خریداران می‌باشد.
  • آلاچیق چوبی ساده در ابعاد کوچک بصورت آماده در کنار جاده های برون شهری موجود است و میتوان خریداری نمود .
  • این سازه‌های نیمه‌باز عمارت مانند با هر عنوانی (آلاچیق، کلاه‌فرنگی، پرگولا، سایبان یا پاگودا) که به آنها بدهیم، پناهگاهی در برابر آفتاب و باران هستند.
  • آلاچیق چوبی ، آلاچیق از جنس چوب های روسی ، ترمو ، چوب جنگلی ، چوب کهور و … ساخته می شود .
  • بهتر است از چوب در مناطقی که مستعد آتش‌سوزی هستند استفاده نشود.

پرگولا یک فضای نسبتا باز است که به کمک ستون ها، دیواره ها، سقف مشبک و غیره مشخص می شود. سبک مدرن، سبک سنتی، سبک کلاسیک، سبک‌هایی هستند که این روزها در طراحی آلاچیق استفاده می‎شوند. برای طراحی و تزئین دیواره‌ها و سقف آلاچیق‌های پارچه‌ای، از پارچه‌های حریر و یا سایر پارچه‌ها استفاده می‌شود. استفاده از آلاچیق پارچه‌ای برای عروسی‌هایی که در باغ‌ برگزار می‌شوند یکی از زیباترین و به یاد ماندنی‌ترین مناظر را به وجود می‌آورد. اگر به معماری ژاپنی علاقه دارید و همیشه در آرزوهای خود به دنبال داشتن یک خانه به سبک ژاپنی بوده اید، اکنون می توانید یک نمونه کوچک از خانه آرزوهای خود را در قالب آلاچیق بسازید و رویای تان را به واقعیت تبدیل کنید.

از نظر ساختاری، آلاچیق ها اغلب به شکل چند ضلعی با شش یا هشت ضلع هستند. این اضلاع ممکن است کاملاً باز باشند شامل یک نیمه دیوار یا نرده باشند یا دارای دیوارهای کامل در اطراف با پنجره های بزرگ برای نمای چوبی تماشای منظره باشند. در حالی که این یک سازه باغ نسبتا ارزان است و اکثر صاحبان خانه می توانند آن را بسازند، وجود یک آلاچیق در باغ شما می تواند ارزش آن را بالاتر ببرید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم ابتدا هدف خود را از داشتن یک آلاچیق مشخص کنید، شرایط جوی منطقه را در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید کنید. برخی دیگر از آلاچیق های مدن هستند که در تمام فصول سال قابل استفاده می باشد. این آلاچیق ها دارای دیوار متحرکی به نام آکاردئون می باشد که قابل جابه جایی بوده و در فصل های زمستان دوباره می توان آن را بر روی آلاچیق نصب نمود.

دیوار پارچه‌ای