انواع روش های حمل و نقل بار باربری و اتوبار جهان پیمان بار حمل و نقل | transemartlogistics

با تمام این گفته ها حمل و نقل دریایی یکی از بهترین روش ها برای گسترش تجارت آن هم به صورت بین المللی می باشد. از روش چارترینگ در زمانی که حجم کالای مورد انتقال زیاد باشد و یا محموله مورد حمل دارای بسته بندی خاصی نباشد از روش اجاره کامل کشتی که همان چارترینگ می باشد بهره گرفته می شود. در این بخش از مقاله قصد دادیم به بررسی مختصر از انواع روش های حمل و نقل دریایی بپردازیم تا شما همراهان گرامی با این نوع روش از حمل و نقل بیشتر آشنا شوید. یکی از دلایلی که گفتیم حمل دریایی دقیقا و منحصرا به معنای حمل کانتینری نیست، همین روش حمل بار فله با کشتی است. شرکت حمل و نقل بین المللی اجاقی با ارائه به صرفه ترین و رقابتی ترین نرخ های حمل به تجار و بازرگانان محترم زمینه های حضور شما را در بازار های جهانی تسهیل می بخشد. اگر مقداری کالا یا چیزهای مهم دیگری مانند اسناد، یا تجهیزات فنی پیشرفته یا هر چیزی که وزن کمتری دارد و باید در زمان کمتری تحویل داده شود، ارسال می کنید، بهتر است از طریق هوایی ارسال کنید.

شرکت راه آهن حمل ونقل

پادرو با سرمایه‌گذاری شرکت فناپ و با هدف اصلاح فرآیندها در حوزه فروش و لجستیک تاسیس شده است. «پادروپین» مارکت‌پلیسِ سرویس‌های پستی برای فروشگاه‌های اینترنتی است و «پادروشاپ» پلتفرمِ مدیریت فروش و ارسال سفارش‌ها برای فروشگاه‌های اینستاگرامی است. امروزه گسترش بازارهای جهانی و فعالیت‌های بسیاری از شرکت‌های بزرگ، به لطف تک…

چگونگی انجام حمل بار با کشتی

این امر نیز به دلیل تغیرات آب و هوایی که بر روی حرکت کشتی ها تاثیر می گذارد ربط دارد و بخشی دیگر از آن به برنامه حرکت کشتی و مسیری که کشتی ها برای انتقال کالا طی می کنند transemartlogistics.com مربوط می شود. از این روش زمانی استفاده می شود که امکان بارگیری مستقیم کالا از بندر مبدا به بندر مقصد وجود نداشته باشد. کشتی‌های تجاری از لحاظ تقویم کاری و مسیر حرکت، به دو دسته تقسیم می‌شوند.

  • حجم یک کانتینر 20 فوت حدود 30 مترمکعب و حجم کانتینر 40 فوت حدود 60 مترمکعب می‌باشد.
  • در این نوع از حمل و نقل دریایی محموله و کالای ارسالی از یک کشتی برای ادامه ی مسیر به کشتی دیگری برده میشود.این روش معمولا در بنادر کوچک و یا تحریم استفاده می شود.
  • در مرحله بعدی باید بگوییم که وزن و اندازه کالا را با بسته بندی تطبیق دهید؛ زیرا جعبه ها باید بتوانند وزن کالا را به خوبی تحمل کنند.
  • ممکن است چند بازرگان بارهای خود را به صورت مشترک و گروهی بارنامه کرده و با هم گروپاژ کنند.
  • حمل‌بار با کشتی، یا به بیان دیگر حمل‌ونقل دریایی، قدمتی بسیار دور و دراز در روابط بین‌الملل دارد.

اگر وزن کالای شما بیش از 100 کیلوگرم است، بهتر حمل و نقل دریایی را انتخاب کنید. اولاً، زمان صرف شده و مدت زمان ارسال از درب به درب در حمل بار دریایی متفاوت است. از مهم ترین مراحل در تجارت بین الملل حمل و نقل کالاست به گونه ای که می توان گفت تجارت بین المللی بدون حمل و نقل کالا اصطلاحی بی معنا خواهد بود.

در جدول زیر انواع روش های حمل و نقل که در بالا به آن اشاره کردیم به صورت خلاصه مقایسه شده اند. محدودیت هایی همچون ترافیک و و شرایط نامساعد جوی که در حمل و نقل جاده مشکل آفرین است در این روش تأثیر بسزایی ندارد. اما در دسترس نبودن و یا پوشش کم شبکه ریلی بزرگترین محدودیت در این روش است. با توجه به اینکه حمل دریایی نسبت به دیگر حمل و نقل ها طولانی تر است زمانی حدود یک الی یک و نیم ماه طول خواهد کشید. حمل و نقلی است که از طریق آن مسافران، کالاها یا محموله ها از مبدا به مقصد به واسطه دریا انتقال می یابند. هزینه پایین و قابلیت جابه‌جایی بارهای سنگین و حجیم را باید مهم‌ترین مزایای استفاده از روش جابه‌جایی کالا از طریق کشتی‌ها دانست.

شرکت (DSV)

انواع روش های حمل و نقل بار باربری و اتوبار جهان پیمان بار حمل و نقل | transemartlogistics