تعلیم و تربیت مستمر تمام ارکان زندگی بشر را تحت تاثیر قرار می‌دهد

تعلیم و تربیت مستمر تمام ارکان زندگی بشر را تحت تاثیر قرار می‌دهد

به گزارش خبرگزاری ایمنا. آقای رضا مرتضوی امروز – پنجشنبه 24 خرداد – در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز منطقه با خیرمقدم به خیرین مدرسه ساز حاضر در این مراسم گفت: این مراسم بسیار پربرکت است، زیرا حول محور راه خیر می چرخد. وی در این بخش علاوه بر کمال و تشویق دیگران به هدایت و نجات و تربیت صحیح و حرکت مردم پرداخته و آیات و روایات فراوانی در آن ذکر شده است.

وی با اشاره به اینکه خیرین مدرسه ساز راه را برای بصیرت افزایی هموار خواهند کرد، افزود: خیرین حاضر در این جلسه علاوه بر مشارکت در ساخت مدرسه این توانایی را دارند که انرژی های دیگری را برای انجام ماموریت مهم مدرسه جمع کنند. مدرسه ساخت و ساز به روشی راحت تر محقق می شود.

استاندار اصفهان گفت: آموزش یک فرآیند مستمر است که از قبل از تولد شروع می شود و تا مرگ ادامه دارد و باید مشخص شود.

وی بیان کرد: ما نمی توانیم به تحصیل اهمیت بدهیم، اما او به انتخاب همسر اهمیتی نداده است، زیرا وراثت یکی از ارکانی است که در تربیت تاثیرگذار است.

مرتضوی ادامه داد: ما نمی توانیم به تحصیل اهمیت بدهیم، بلکه به رفتار و سبک زندگی همسران، خانواده ها، والدین و افرادی که بر آن تأثیر می گذارند اهمیت نمی دهیم.

او معتقد به تعلیم و تربیت بود، اما نسبت به تغذیه روح و جسم بی تفاوت بود و عرصه رسانه، فضای مجازی، بازی های رایانه ای و اهالی هنر و فرهنگ مغفول مانده بود، زیرا اگر مقام و منزلت معلم مختل می شد، سیستم آموزشی و روند آموزشی نیز تحت تأثیر قرار می گرفت.

مرتضوی با تاکید بر اینکه اگر در مسیر تعلیم و تربیت محتوای صحیح در اختیار دانش آموزان قرار نگیرد، با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی نمی تواند به اهداف خود دست پیدا کند، گفت: ما نمی توانیم به تربیت اعتقاد داشته باشیم، اما به معنویت و پیوند اعتقاد داریم. با خدا نسبت به نقش دوستان و نحوه انتخاب فرزندانش غافل و بی تفاوت بود.

وی به اهمیت و تاثیر الگوهای ارائه شده در سطح جامعه اشاره کرد و افزود: وقتی زمینه ارائه الگوهای مختلف را از طریق رسانه ها و شوراهای مختلف فراهم می کنیم، نمی توان انتظار داشت که فرزندانمان در مسیر دیگری حرکت کنند.

مرتضوی با بیان اینکه نمی توان نقش حاکمان را در تعلیم و تربیت جامعه نادیده گرفت، گفت: آموزش و پرورش در عرصه تعلیم و تربیت در مقایسه با سایر عوامل دخیل نقش متفاوتی دارد چرا که سایر عوامل تعلیم و تربیت نقش فرعی دارند. اما آموزش مستقیم در این زمینه نقش دارد، بنابراین آموزش مؤثرترین و عمیق ترین عامل در عرصه آموزش است.

وی ادامه داد: گاهی اقدامات انجام شده در حوزه تعلیم و تربیت به دلیل نبود رهبری واحد به هدف نمی رسد، به عنوان مثال طرح های آموزش و پرورش در خصوص اقدامات فرهنگی و مسئولیت اجتماعی دانش آموزان، اما عوامل موثر دیگری نیز وجود دارد که با برنامه های آموزش و پرورش در تعارض است. . آنها آموزش را تمرین می کنند، اما نتیجه نمی دهد.

مرتضوی خاطرنشان کرد: در این جلسه خیرین بزرگوار و تاثیرگذاری هستند که در سطح استانداری اقدام به ساخت مدرسه کردند، لذا وظیفه ماست که از آنها تکریم کنیم، هرچند ممکن است بسیاری از آنها راضی به این امر نباشند، اما اگر آن را می خواهیم باید داشته باشیم. رویکرد مثبت نسبت به چنین جلساتی.

منبع: https://www.imna.ir/news/762887/%D8%AA%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%85-%D9%88-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%85%D8%B1-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B4%D8%B1-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%AD%D8%AA-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D9%87%D8%AF

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار