جامعترین مرجع گردشگری ایران و جهان

تاریخ غنی آمیخته با جاهای دیدنی ترکیه را به یکی از جذابترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده است. برای صنعت خرده فروشی، مسافران تقاضا را احیا میکنند و بازدید آنها از مراکز خرید، مناطق خرید شهری و مراکز فروش، نوآوری در محصولات و خدمات را تبدیل به امری ضروری میکند. این محرک شامل همکاری بازیگران در صنعت گردشگری و صنعت خرده فروشی و همچنین سایر بخشهای اقتصادی و نهادهای عمومی میشود. این چشمه، یک اثر طبیعی ملی محسوب میشود که به ثبت رسیده است. بنای آرامگاه سعدی در سال ۱۳۳۰ ساخته شد و در سال ۱۳۵۳ به ثبت آثار ملی ایران رسید. در سال ۱۳۹۶ اعلام شد که سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی از تهران بازدید کردهاند.

این آثار و نشانهها بر سطح رمین و در اطراف آبشار بزرگ و بلند مارگون به صورت باغهای پهناوری از درختان سیب، یا درختان باشکوه زالزالک و همچنین بوتههای دلربایی از زرشک جلوهگر شده است. علاوه بر این در افسوس میتوانید در دنیای هنرهای رومی و یونانی غرق شوید یا از آفتاب گرم در امتداد دریای اژه لذت ببرید. بدروم یکی از شهرهای استان موغله واقع در جنوب دریای اژه در ترکیه است. ماماریس یکی از خارقالعادهترین تفرجگاههای ساحلی ترکیه با منظرهای عالی از کوههای پوشیده شده از درختان کاج، سواحل سفید شنی، آبهای فیروزهای و معماری تحسنبرانگیز است. آنتالیا در امتداد ریویرای زیبای ترکیه در خط ساحلی مدیترانه قرار گرفته است. آنتالیا یکی از جاهای دیدنی ترکیه است که در کنار امکانات تفریحی فراوان فرصتهای زیادی را در اختیار گردشگران عاشق تاریخ قرار میدهد.

جنگل های بامبو، چشمه های آب گرم آرامش بخش، کوه نمادین فوجی، و سواحل استوایی از جمله دلایلی هستند که می توانند سفر به ژاپن را در برنامه گردشگری شما قرار دهند. کاخ موزه گلستان تنها اثر جهانی تهران به همراه کاخ موزه های نیاوران و سعدآباد مجموعه ای کم نظیر از هنرمعماری، هنرهای تزیینی، نقاشی و آرایه بندی و .. دویست و پنجاه ساله اخیر ایران را فراهم آورده است. قونیه نه تنها در میان جاهای دیدنی ترکیه نقش ریش سفید را ایفا میکند بلکه یکی از قدیمیترین شهرهای جهان به شمار میآید. پایتخت ترکیه شهری وسیع و مدرن است که میزبان ساختمانهای دولتی، کسب و کارهای مختلف، دانشگاهها و سفارتخانهها است.

استانبول به دلیل شهرت جهانی خودش هر ساله میلیون ها گردشگر را از کشورهای مختلف به خود جذب می نماید. با افول بندر افسوس و غارت شهر توسط گتها در قرن سوم این شهر زوال خود را آغاز کرد. بقایای این شهر کلاسیک باورنکردنی تا دهه ۱۸۶۰ که تیمی بینالمللی متشکل از باستانشناسان کار کشف آن را آغاز کردند از جهان پنهان مانده بود. ضلع غربی تالاب، پوشیده از جنگل و پوششهای سبز گیاهی است و در ضلع شرقی آن درختان توسکای شناور منظره بسیار جالب توجهی را به وجود آورده است که در بهار و تابستان استراحتگاه مسافران بوده و از نظر گردشگری یکی از جاذبه های مهم گیلان تلقی میشود. همچنین جالب است بدانید که اواخر فصل بهار تا اوایل فصل پاییز بهترین زمان برای بازدید از روستای وردیج محسوب میشود. عینکهای واقعیت مجازی و ستهای «VR» اساسیترین ابزارها برای ورود به دنیای متاورس است که جایگزین گوشی، لپتاپ و سایر ابزارهای دیجیتالی در دنیای متاورس شده و امکان زندگی و سفر و تعامل با افراد را فراهم میکند.

در قرن سیزدهم قونیه منزل مولوی شاعر و عارف پارسیگوی بوده است. مراسم وجد و سماع به طور عمومی توسط مریدان مولوی در این محله برگزار میشود. علاوه بر اینکه برگزار کنندگان تورهای مسافرتی با توجه به تجربه و دانش گردشگری که دارند بهترین و کم هزینه ترین حالت ممکن سفر را تدارک میبینند. این نمایشگاه سال گذشته با همهگیری ویروس کرونا برگزار نشد و امسال نیز به صورت مجازی درحال برگزاری است. به عنوان مثال شهر قدیمی آنتالیا یا همان كاليچی محله قدیمی است که پیادهروی در آن قدمی به گذشته است. ممکن است در برخی از مواقع این سازمانها مطابق با سیاستهای گردشگری ملی تصمیماتی بگیرند یا راهبردهایی خاص را در راستای منافع صنعت گردشگری داخلی دنبال کنند. برخی از جاذبههایی که در سالهای اخیر حفاری شده است خانههای تراسدار افسوس است. برخی از گردشگران به دنبال سرگرمی و تفریح به مکانهایی مسافرت میکنند که این امکانات تفریحی در محل زندگی آنها در دسترس نیست. در این مسیر دو قهوه خانه که دارای امکانات نسبتاً خوبی برای مسافران است دیده میشود، یکی در میانه راه وردیج و دیگری در چند متری پس از خروجی وردیج. فضاسازی در پارک ملی چهل بازه بهخوبی انجام شده است و هر آنچه که از امکانات تفریحی، خدماتی و رفاهی نیاز دارید را در محوطه پارک خواهید یافت.

علیاصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از این غرفه اظهار داشت: اجرای 40 هزار میلیارد ریال طرح سرمایه گذاری گردشگری در اردبیل نتیجه عملکرد مناسب مسئولان استانی است که به یقین با این اقدامات اردبیل قطب جدید گردشگری کشور خواهد شد. صنایع غذایی: برای بهره مندی از نقش مهم صنایع غذایی در انتقال تأثیرات توسعه گردشگری ورودی به نظام اقتصادی، گسترش گونه های گردشگری خوراك محور توصیه می شود. از جمله جاذبه های گردشگری قشم می توان به غار نمک، دره ستارگان، جنگل حرا، انجیر معابد، سدهای دوره ساسانیان و سواحل زیبا از دیدنی های خاص این جزیره است. پس از ویران شدن این شهر به عنوان یک روستای آرام باقی ماند تا اینکه قرن بیستم روشنفکران ترک از طرق نوشتههایی آن را به یکی از محبوبترین جاهای دیدنی ترکیه تبدیل کردند. حمامهای رومی پس از بازسازی به موزهای تبدیل شده است که تعداد زیادی از تندیسها و آثار رومی را به نمایش میگذارد.

عکاس: علی اکبر عموییقدمت غار باستانی کمیشان به عصر میان سنگی میرسد و باستانشناسان معتقدند انسانهای اولیه هفت تا ۱۲ هزار سال پیش در این غار و سایر غارهای اطراف زندگی میکردند. شهری بزرگ در منطقه آناتولی مرکزی ترکیه که در قرن ۱۲ و ۱۳ تحت عنوان پایتخت امپراتوری سلجوقی رونق یافت. بر خلاف قونیه زندگی شبانه مارماریس یکی از مهیجترین زندگیهای شبانه بین اماکن دینی ترکیه است. این شهر در یک شبه جزیره کوچک واقع شده است تا گشت و گذار فوقالعاده، زندگی شبانه و ماجراجوییهای مختلفی را تقدیم گردشگران بکند. در حال حاضر مقبره مولوی در همسایگی موزه مولانا واقع شده است.

گردشگری از بعد فرهنگی و اجتماعی نیز مهم است زیرا جوامع و کشورهای میزبان می توانند از طریق گردشگران به ترویج زبان، فرهنگ و رسوم اجتماعی شان بپردازند. ایجاد اشتغال˓کسب درآمد ارزی برای کشور میزبان و بهبود تراز پرداخت ها˓افزایش درآمد های مالیاتی از محل فعالیت های اقتصادی مرتبط با گردشگری ˓ ایجاد تعادل منطقه ای ˓ تعدیل ثروت˓دگرگون ساختن فعالیت های اقتصادی و سوق دادن درآمد از مناطق شهری و روستاها و بالاخره جلوگیری از برون کوچی روستاییان از اثرات اقتصادی گردشگری محسوب می شود از طرفی در تنوع و غنا بخشیدن به اقتصاد محلی حائز اهمیت بسیار است˓برای تولیدات محلی اعم از صنایع دستی و یا محصولات کشاورزی جهت ارتزاق گردشگران بازارهای جدیدی ایجاد می کند ˓ علاوه بر آن ˓ در بهبود کیفیت فراورده های کشاورزی صنایع دستی نیز موثر می باشد . کوه برم فیروز نام یکی از کوههای استان فارس است که در شهرستان سپیدان و در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده است.این کوه به خاطر دریاچه ای که با همین نام در دامنه های آن واقع شده همه ساله به خصوص در اواخر بهار مورد توجه گردش گران قرار می گیرد.این کوه در فاصله ۱۴ کیلومتری شمال اردکان مرکز شهرستان سپیدان و در ۵۰ کیلومتری جنوب شرق کوه دنا قرار دارد.

ستونها و مجسمههای چهارگانه این کتابخانه که نمایانگر چهار فضیلیت هستند چشم هر گردشگری را به سایت meymandtour خود جذب میکنند. اگر چه تا حدود ۲۰۰ سال بعد از آن نتوانست به اوج شکوفایی خود نرسید. این دشت حدود 10582 کیلومتر وسعت دارد و حدود 3656 متر از سطح دریا بالاتر است. از سوی دیگر مشکل بی ثباتی قیمتها˓تورم و چند گانگی موجود در نرخ گذاری ها˓وجود دارد.عدم تامین وسایل حمل و نقل عمومی مورد نیاز برای مسافرت های فردی و گروهی گردشگران ایرانی و خارجی در داخل کشور از راه زمینی˓هوایی و دریایی و مشکلات عدیده دیگر˓از یک سو و سهمیه بندی سوخت˓به عنوان معضلی جدید از سوی دیگر˓صنعت متنوع و درآمد زای گردشگری را بیش از پیش در ایران دچار مشکل ساخته است.با توجه به تبلیغات سوء که باهدف مخدوش کردن چهره انقلاب اسلامی و ایجاد مشکلات سیاسی و اجتماعی در سطح بین المللی برای به انزوا کشیدن جمهوری اسلامی و عدم تطبیق و هماهنگی فرهنگ جهانگردان برخی از کشورها با فرهنگ اسلامی صورت می گیرد˓گردشگران داخلی در ایران از بازار پرطرفدار تر و شلوغ تری نسبت به توریست خارجی برخوردار است.با در پیش گرفتن سیاست هایی چون سهمیه بندی سوخت و نظایر آن از جانب دولت˓متاسفانه از این پس به این بخش نیز کمتر می توان امیدوار بود.

سنت پائول یکی از شناختهشدهترین شخصیتهایی است که در شهر زندگی کرده است. روستای تاریخی ماسوله در ارتفاع شکل گرفته و به همین دلیل آن را یکی از خنک ترین مناطق ایران در تابستان میشناسند. را میتوانید ببینید. دربند دربند از مکان های دیدنی و محلههای قدیمی تهران است که قبلا به شکل دهکده بوده است. با توجه به این شرایط و با توجه به اینکه ایران طبق آمار سازمان جهانی جهانگردی دارای رتبه پنجم جاذبه های طبیعی و رتبه دهم جاذبه های باستانی و تاریخی است و همچنین جمعیت جوان روبه گسترش، نرخ بالای بیکاری، لزوم افزایشدرآمد ارزی و سرمایه گذاری خارجی، توجه بیش از پیش به این بخش می تواند زمینه رسیدن به اشتغال کامل، افزایش درآمدارزی، معرفی تمدن و فرهنگ ایرانی به جهانیان، تعامل گسترده و سازنده با کشورهای دنیا، در هم شکستن مرزهای قومی و اقلیتی، را فراهم کند.

اسبسواری در میان جنگلهای سرسبز کاج، نارنجستانهای نارنجی، دهکدههای سنتی و خلیج دست نخورده در کنار آبشارهای حیرتانگیز یک ماجراجویی کمتر دیده شدهای را خلق میکند. بازارهای سنتی و مراکز خرید مدرن شرایط خارقالعادهای را خلق کردهاند که میتوان اقلامی مانند محصولات تازه، ادویهجات، فرش و وسایل الکترونیکی را خریداری کرد. زمانی که به ظاهر ساختمان کوزه کنانی مشهد نگاه کنید، خواهید دید که تفاوت بسیاری با خانههای سنتی سلسله قاجار دارد. یکی از جاذبه های دیدنی در شهر قزوین،حمام قجر و یا به عبارتی دیگر؛ موزه ی مردم شناسی است.حمام قجر در سال ۱۵۰۷ هجری در این شهر و به دستور پادشاه معروف صفویان، شاه عباس صفوی و به دست یکی از اقوام قاجار تا قبل از به قدرت رسیدن آنان یعنی امیر گونه خان قاجار ساخته شد.از ساخت این حمام نزیدک به ۳ قرن است که می گذرد اما همچنان استوار و زیبا به رسم قدیمش باقی مانده است. ماهیت بین رشته ای بودن گردشگری و پیشرفت های روز به روزی که در سبک و کیفیت زندگی مردم روی می دهد، مقید ماندن به یک تعریف ثابت و مشخص از گردشگری را سخت می کند و از همین روست که بارها تعاریف مختلفی برای آن ارایه شده است.

برنامهریزیهای لازم را انجام و تصمیمات مقتضی را اتخاذ کنند. از پیادهرویهای شبانه در خیابانهای سنگفرش شده قدیمی با معماری چشمگیر گرفته تا قلعه سلیمان با یادگار قرن شانزدهم همه و همه دست به دست هم دادهاند تا گردشگران را مجذوب مارماریس کنند. جهانگردان مهم را غربیان تشکیل میدهند که به سرزمینهای شرق روی آورده و گزارشهای گوناگونی از آداب، میراث فرهنگی، شیوههای حکومتی، اجناس و محصولات شهرهای اسلامی دادهاند و خبری از جهانگردان مسلمان نیست یا اگر رحلههائی وجود دارد، در محدوده سفر حج و از منطقهای اسلامی به منطقهای دیگر است. برای رفتن به هواسون میتوانید از اتوبوس، قطار یا هواپیما استفاده کنید. با رفتن به مجتمع تفریحی شیطان کوه لاهیجان نیز میتوانید لحظاتی شاد و لذتبخش، پر از هیجان و مملو از زیبایی داشته باشید.