روند افزایشی گرما در اصفهان تداوم دارد/ ثبت دمای ۴۰ درجه در ۱۸ شهر استان اصفهان

روند افزایشی گرما در اصفهان تداوم دارد/ ثبت دمای ۴۰ درجه در ۱۸ شهر استان اصفهان

مینا معتمدی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا درباره پیش بینی وضعیت هوای استان اصفهان اظهار کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده شیب فشار مناسب در نیمه شرقی و شمالی استان تا ابتدای هفته آینده است.

وی افزود: بر این اساس چنین شرایطی منجر به افزایش سرعت باد، فعال شدن کانون‌های گرد و غبار داخلی و کاهش دید افقی می‌شود بنابراین پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در شمال و شرق افزایش یابد مناطق در مناطق مرکزی استان هوای ابری و وزش باد موقتی پیش بینی می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به تداوم گرد و غبار و دید افقی کم از ابتدای روز پنجشنبه 23 تیرماه تا پایان روز یکشنبه 26 تیرماه اخطاریه زرد رنگ اعلام شد. استان: در این مدت وزش باد از جهت شدید تا شدید همراه با گرد و خاک و کم دید افقی در نواحی شرقی و شمالی استان، کم دید و کیفیت هوا در مناطق مرکزی، شاخص کیفیت هوا بالا و شرایط ناسالم است.

وی گفت: این سامانه به ویژه در مناطق شمالی، شرقی و مرکزی استانداری فعال است آران و بدگل و اردستان و آنارش و شبانان با درود، او می خورد و کویر، برخورد (دولت آباد)، فرودگاه اصفهان، کاشان، کوپوترآبادکهبایه، لنگان (زرین شهر)، مبارکه، مهاباد، شما خوردیشاهین شهر و میما، نین، نجف آباد، صدور شهر اصفهان را پوشش خواهد داد.

معتمدی تصریح کرد: پایین بودن دید افقی و کیفیت هوا به ویژه در نیمه اول روز، احتمال اختلال در حرکت محورهای مواصلاتی نیمه شرقی فرمانداری و احتمال سقوط اجسام و آسیب به سازه های موقت از جمله موارد است. دلایل. خطرات سیستم فوق

وی افزود: ممنوعیت تردد غیرضروری در سطح شهر به ویژه اقشار آسیب پذیر در نیمه اول روز، احتیاط در تردد جاده ای، عدم تردد با گلایدر و بالگرد، اطمینان از استحکام سازه های موقت، احتیاط در فعالیت های عمرانی و پرهیز از پارک خودروها. کنار ساختمان های نیمه سازه درختان مجزا و قدیمی، از سم یا محلول خودداری کنید افشانه برای باغ ها و مزارع توصیه می شود.

– استحکام و تداوم توده های هوای گرم در مناطق در معرض

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان در خصوص صدور اخطاریه تراز زرد با تشدید و تداوم توده هوای گرم از بعدازظهر پنجشنبه 14 ماه جاری تا پایان روز دوشنبه 28 تیرماه در استان گفت: روند افزایش دما در مناطق مرکزی، شمالی و شمال شرق به ویژه اصفهان. آران و بدگل و اردستان و آنارچ و شبانان با درودماه خمینی او می خورد و کویر، برخورد (دولت آباد)، کاشان، کوپوترآباد، مهاباد، نایین، نجف آباد و صدور من خواهم آموخت

وی آفتاب زدگی و افزایش تبخیر و تعرق در گیاهان را از جمله خطرات فعالیت و تداوم توده هوای گرم در فرمانداری دانست و خاطرنشان کرد: حفاظت در برابر آفتاب و انجام اقدامات لازم به ویژه برای مبتلایان به بیماری های پوستی. در ساعات اوج گرما ، عدم دوام سرنشینان در خودرو در طول مدت روند افزایش دما و مصرف بهینه مدیریت حامل های انرژی مورد تاکید و توصیه می شود.

معتمدی با بیان اینکه دمای هوا بعدازظهر امروز در اکثر مناطق استان یک تا دو درجه افزایش می یابد، تصریح کرد: بیشینه دمای هوای شهر اصفهان در گرمترین ساعات امروز به 42 درجه سانتیگراد و کمینه دما به 42 درجه سانتیگراد خواهد رسید. 24 درجه سانتیگراد. فردا صبح.

وی خاطرنشان کرد: دمای هوا در 18 شهر اصفهان بالاتر از 40 درجه سانتی گراد ثبت شد. بانک خوروپیا با دمای 45 با درود و دمای 44، اصفهان، خمینی شهر، کاشان، کوپوترآباد و صدور با دمای 42 آران و بیدگل، چوبانان و مهاباد با دمای ۴۳ درجه، اردستان، برخورد (دولت آباد)، فرودگاه اصفهان و ولنجان در 41 درجه، فلورجان، کهپایه، مبارکی و شما. خوردی با دمای 40 درجه گرم ترین نقاط شهرستان به صورت متوالی ثبت شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان خاطرنشان کرد: بانک خوروپیا و چرندگان با دمای 45 درجه سانتیگراد بوون میاندشت با حداقل دمای 14 درجه به ترتیب گرم ترین و سردترین مناطق استان است.

منبع: https://www.imna.ir/news/769288/%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%AF%D9%85%D8%A7%DB%8C-%DB%B4%DB%B0-%D8%AF%D8%B1%D8%AC%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DB%B1%DB%B8