عملیات زنده‌گیری پلنگ شرق اصفهان با ۵ تیم تخصصی طی امشب

عملیات زنده‌گیری پلنگ شرق اصفهان با ۵ تیم تخصصی طی امشب

منصور شه فروش در گفت وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به گزارش مشاهده قلاده ببر در شرق اصفهان در اطراف آن، گفت: حج وی در 23 تیرماه سال جاری گفت: پس از مشاهده و ثبت رد پای این حیوان با استفاده از دستگاه های دید در شب و دوربین ها و گزارشات ساکنان آن مناطق، بلافاصله تیم های محیط زیست و آتش نشانی و عوامل محلی به محل اعزام شدند. با دستورات لازم

او گفت که روند نظارت بر محیط زیست زنده ببر در شرق اصفهان ادامه می دهد و افزود: در این مدت عوامل محیطی با استفاده از دستگاه های دید در شب و دوربین ها اقدام به نصب تله کردند. زنده در جاهای مختلف نصب می شود تا بتوانند زنده کدام دور انجام دادن

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه شماره تماس 1540 برای اورژانس های زیست محیطی است، گفت: به تمامی ساکنان مناطق اطراف. حجکشاورزان و باغداران آگاه در صورت مشاهده پلنگ سریعا مراتب را از طریق تماس با این شماره به عوامل محیطی اطلاع دهند.

درباره اوست زنده ببر شرق اصفهان با 5 تیم تخصصی امشب گفت: روند جست و جوی انجام شده توسط اکیپ های محیط زیست در شب به دلیل حرکت این حیوان در تاریکی است بنابراین تیم های تخصصی امشب در برد هستند. حج روستاهای اطراف و تمامی مناطق شمالی و شرقی اصفهان مجهز به دوربین و تله هستند زنده دنبال موسسه می گردند.

این فروشنده شیشه گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر آسیب دیدن ببری که در اطراف مشاهده شده به مردم گزارش نشده است. حج وی گفت: این کار انجام نشد و گفت: طی بررسی ها و عدم پایش مجدد این حیوان در مناطق مورد نظر احتمال بازگشت به زیستگاه های حیات وحش خود وجود دارد اما برای تایید جست و جوها. امشب توسط تیم های تخصصی اجرا می شود.

وی گفت: طی سال های گذشته در پناهگاه های حیات وحش عباس آباد، نایین و قمصر برزک منطقه حفاظت شده کاشان و دینا در سمرم شهرستان کلاد یک قلاده ببر مشاهده شده است وی افزود: کارشناسان محیط زیست اداره کل در حال بررسی علت حضور ببر در این منطقه هستند که احتمال می رود این ببر از مناطق حفاظت شده باشد. پارک ملی کولا قاضی یا توسط افراد غیرمجاز در حال فرار.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: البته طی 30 سال گذشته هیچ گونه ببری در نزدیکترین پناهگاه کلاه قاضی اصفهان مشاهده نشده است، اما تمامی نیروهای متخصص محیط زیست، نیروی انتظامی و … پیگیر هستند. بالا – و دستورات لازم به اطلاع عوامل رسیده است.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر چندین گرگ مشاهده شده است، اظهار داشت: شغال روباه در منطقه ناژوان اصفهان در رشته کوه است یک خطدر بالای اراضی کوهستانی سپاهانشهر گزارش و ثبت شد و گفت: به دلیل کمبود منابع آبی، غذا در مناطق حیات وحش و خشکسالی و کف خشک رودخانه زاینده رود، این حیوانات گاهی در نزدیکی سکونتگاه های انسان به ویژه شهرها یافت می شوند. آران و پیجول، خوش طعم کاشان، اردستان، نطنز، حفر کردن و رفتار دیده شده است

این فروشنده شیشه خاطرنشان کرد: طی سال های گذشته این حیوانات شاهد حضور به موقع تیم های تخصصی و امدادگران بوده اند. زنده و دور اکنون امید است که این کار بدون مشاهده پلنگ در منطقه انجام شود حجاین حیوان به زیستگاه حیات وحش خود بازگشته است.

منبع: https://www.imna.ir/news/770658/%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D9%84%D9%86%DA%AF-%D8%B4%D8%B1%D9%82-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%DB%B5-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D8%B7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B4%D8%A8