10 جاذبه بکر گردشگری ایران که تا به حال ندیده اید

هر سال تابستان میتوانیم به مقصدی جدید سفر کنیم که سرد باشد و در زمستان دمای گرم را تجربه کنیم. حتی خیلی از تفریحات در سنت پترزبورگ وجود دارند که شما به رایگان می توانید آن ها را تجربه کنید . این بدان معناست که فرصت ساخت یکی از صنایع را با آموزش به گردشگر بدهیم تا حس لذت و شیرینی مشارکت در ساخت ان را تجربه کند. با تغییرات آب و هوایی برخی از این مناطق در معرض تخریب قرار خواهند گرفت؛ خواه در اثر بالا آمدن سطح آب دریا، خواه در اثر تغییرات دمایی و خواه در اثر غارت افرادی که به دنبال منابع بیشتری هستند. این غار ها احتمالا در قرن 15 میلادی شکل گرفته اند، درون آنها بقایایی از جنگ جویان سامورایی، راهبان بودایی و بازرگانان ثروتمند وجود دارد و اهالی معتقدند که ارواح این افراد ترسی را در محیط اطراف غارها ایجاد کرده است.

جهانگردی و گردشگری از دیرباز در ایران رونق داشته و قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم، آمد و شد خاورشناسان، وجود کاروانسراها، چاپارخانههای قدیمی و راههای ارتباطی گسترده دلیل این مدعاست. پس از ورود اسلام به ایران مساجد تاریخی یزد نیز در مسیر این قنات ساخته شدند تا ضمن پر کردن آبانبارهای مساجد برای وضو گرفتن نیز مورد استفاده قرار گیرند. وی تصریح کرد: یکی از مقاصد جدی گردشگران خارجی در ایران مشهد است که ورود اینها ارز آوری ایجاد میکند از سویی داشتن فرودگاه بین الملی نیز توانسته بر این مهم تاثیرگذار باشد. جبههٔ شمال شرقی؛ پناهگاه تخت فریدون در این مسیر قرار دارد. در همین حال در وسط دخمهها چاهی وجود داشته که به آن «استودان» یا «استخواندان» میگفتند که استخوانهای باقیمانده اموات را درون آن میریختند و محوطه دخمه نیز پس از هر تدفین دوباره طی مراسم خاصی آب و جارو میشد تا دوباره مورد استفاده قرار گیرد.

در سالجاری در افغانستان؛ اما با کاهش قیودات گشتوگذار و به دنبال آن با آمدن عید قربان و آتشبس سهروزه مکانهای گردشگری بروی بازدیدگنندهگان بازگردیدند که شماری از سیاحان داخلی و خارجی از این فرصت طلایی استفاده خوبی گردند و جاهای تاریخی و گردشگری در این جریان، جمعوجوش سایت meymandtour قابل ملاحظهیی داشتند. البته این آپشن را هم دارید که مسیر دلخواهتان را با تاکسی طی کنید که مسلما هزینه بیشتری برایتان خواهد داشت . اما پرسش قابل تأمل این است که چرا کشور ایران با وجود ظرفیتهای عظیم علمی، جوانان نخبه و همچنین سرمایهگذاران زیاد در طول 40 سال گذشته از زمان پیروزی انقلاب اسلامی نتوانسته است آنگونه که باید و شاید ضمن فعالیت در زمینه تجاریسازی مرزهای صنعت را درنوردد و همچنان شاهد این هستیم که متأسفانه در بسیاری از بخشهای صنعتی با ضعف عملکرد و نقصان جدی روبهرو هستیم.

ماسوله با داشتن امکانات رفاهی و گردشگری، مقصد مورد علاقه ی بسیاری از مسافران می باشد. با توجه به ابزار کشف شده در اطراف مشهد قدمت این شهر با بین هشتصد هزار تا یک میلیون سال پیش تخمین زده شده است. مشهد در میانه و منطقه ای بین شمال و جنوب خراسان قراردارد که در این منطقه جبهه های مختلف آب و هوایی با هم تداخل دارند. و همچنین نوع هتل ها که برای ارزان شدن تور مسافرتی نقش پرنگی را ایفا می کند ؛ شما می بایستی در لیست هتل های 3 یا 4 ستاره و هم هاستل ها به دنبال محل اقامت باشد و برعکس اشخاصی هستند که به دنبال تورهای لاکچری و گران قیمت هستند و مهمتر اینکه محدودیت مالی ندارند به همین دلیل گزینه های هیجان انگیز بیشتری در انتظار این مسافران است ، این اشخاص می توانند از پروازهای خارجی در رده بیزینس و فرس کلس را داشته باشند و هتل های 5 ستاره یوآل و لوکس با کلی خدمات ویژه و عالی و ضمنا در کنار اینها پکیج های شگفت انگیزی به این مسافران ارائه می شود که کاملا متفاوت و خاص هستند و در حقیقت بطور کلی شما دستتان کاملا باز است که تور ارزان قیمت و یا تور گران قیمت را برای سفر انتخاب کنید و این شما هستید که بنا به نیاز و بودجه تعیین شده تان یکی از این 2 نوع تور مسافرتی را انتخاب می کنید .

این کارشناس اقتصاد گردشگری افزود: در سال 2019 در مجموع 5/ 1 میلیارد سفر بین المللی با رشد 4 درصدی در مقایسه با سال 2018 انجام گرفته که به طور مستقیم و غیرمستقیم حدود 9170میلیارد دلار درآمدزایی برای کشورهای جهان خلق کرده که این میزان، معادل 4/ 10درصد کل تولید ناخالص جهان در سال 2019 است. همچنین در بسیاری از آنها میتوانید به تفریحاتی چون غواصی و موجسواری بپردازید، بهعبارت دیگر امکانات این تفریحات در سواحل نروژ برای علاقهمندان ارائه میشود. هتلهایی که با دیوارها و نماهای خشت و گلی به همراه در و پنجرههای مشبککاری شده، کاشیکاریهای سنتی روی دیوارها، حوضهای بزرگ آبی در حیاط و بسیاری از نمادها و ویژگیهای معماری اصیل ایرانی تبدیل به محلهای اقامت بسیار جذاب و مطبوعی شدهاند که مدت اقامت هر گردشگری در شهر بادگیرها را دلپذیرتر میکنند. یزد شهری با بافت تاریخی است که به سبب داشتن صنایع دستی خود نیز شهره است. بافت تاریخی یزد که عنوان یکی از دستنخوردهترین و وسیعترین بافتهای مسکونی تاریخی ایران را نیز به خود اختصاص داده وسعتی بیش از ۷۰۰ هکتار دارد و یکی از زیباترین مقاصد گردشگری استان یزد است. عکاس: کوروش نوزادتهرانیقله دماوند در بخش لاریجان شهرستان آمل واقع شده است و در سال ۱۳۸۷ بهعنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ثبت شد.

بررسی آمار گردشگران وارد شده به ایران نشان میدهد کشورمان در جذب گردشگران خارجی در سه فصل نخست سال 96 ناکام بوده که عمده دلیل آن نیز کاهش ورودیها در فصل بهار و عدم تغییر در تابستان بوده است؛ نکتهای که با فرارسیدن بهار سال 1397 باید مورد توجه قرار گیرد و برای مدیریت آن برنامهریزی شود. همانطور که اطلاع دارید مهمترین چالشی که اغلب مسافران و علاقه مندان به حوزه گردشگری قبل و هنگام سفر به خصوص در سفرهای خارجی با آن مواجه می شوند ، عدم آشنایی با لغات و اصطلاحات تخصصی در شاخه گردشگری می باشد که این اصطلاحات عمدتا به زبان انگلیسی بیان می شوند و بسیار پرکاربرد هم می باشند ، چرا که ممکن است در مکان های متنوعی اعم از آژانس های مسافرتی ، فرودگاه ها ، هنگام حضور در هواپیما ، هتل و سایت های گردشگری به گوشتان خورده باشد ولی معانی آنها را ندانید ، به این ترتیب در این مطلب سعی کرده ایم که شما را با این اصطلاعات و لغات مهم در این حوزه آشنا کنیم ، پس در ادامه با ما همراه باشید . اتباع ترکمنستان با 104هزار و 769گردشگر سال قبل به ایران سفر کردند که 70درصد آنها با هدف تجارت و بازرگانی به ایران آمدند و 30درصد دیگر تنها برای بازدید از اقوام خود به ایران سفر کردند.

باغ دولتآباد که یکی از باشکوهترین باغها با معماری ایرانی است در مرکز شهر یزد قرار دارد و از مدتها قبل در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. نظام اطلاعات گردشگری هم مانند یک پازل عمل می کند و هر قطعه از آن سیستم یعنی کانال های مختلف آن برای برقراری ارتباط با گردشگران مورد استفاده قرار میگیرد و همانند یک پازل هر گاه بخشی از آن غایب باشد کل آن ناکامل خواهد بود . در این صورت کافی است که یک بلیط مترو یک طرفه به ارزش 45 روبل تهیه کنید تا بتوانید از مبدا مورد نظرتان با مترو به مقصد مد نظرتان بروید . گردشگري در اساس يك پديده مرتبط با جوامع فراغتي است. یکی از نکات مهمی که در جنگلگردی گیسوم باید به آن توجه داشت، انبوه گونههای گیاهی به خصوص درختان انجیری است که چشمانداز رویایی شگفتانگیری را روبروی دیدگان گردشگران و رهگذران قرار میدهد.

همین موضوع زیبایی خاصی به ساحل دریای سرخرود بخشیده و آن را از دیگر شهرهای ساحلی مازندران متمایز کرده است. مازندران در کنار انبوه جاذبههای طبیعی منحصربهفرد، دهها اثر تاریخی و مذهبی را نیز در خود جای داده است که بازدید از آنها را نباید از دست بدهید. شاید برای گشت و گذار چند روزه در تعطیلات کمی فکر کنید که واقعا شیراز بهتر است یا مازندران؟ «باغ دولتآباد» یزد نیز یادگاری از دورانهای افشاریه (قرن یازدهم ه.ق) و زندیه (قرن دوازدهم ه.ق) است. زاهد گیلانی، تاج الدین ابراهیم بن روشن بن امیر شیخ بندار سنگانی، عارف قرن هفتم در گیلان و مرشد شیخ صفی الدین اردبیلی است . است. به طوری کلی هر آنچه که برای خرید نیاز خواهید داشت، از صنایع دستی و پوشاک گرفته تا طلا و وسایل آشپزخانه در بازار بزرگ تهران وجود دارد. این زیورآلات در رنگها و قیمتهای متنوع از جنسهای مختلف در بازار یافت میشوند و شما بنا به سلیقه خود خواهید توانست جنس مورد نظر خود را بیابید. این آبانبار در محل تپه یزد ساخته شده و دارای اجزایی همچون بادگیر، گنبد، خزینه و پاشیر است.

خوب باید به شما بگوییم قیمت تور به مواردی اساسی و مهمی همچون انتخاب ایرلاین یا پرواز ( داخلی – خارجی ) ، انتخاب هتل ( 3 ، 4 یا 5 ستاره ) و زمان سفر شما و خدماتی که می خواهید در تور شما گنجانده شود ، بر می گردد برای مثال شما بنا به بودجه ای که در نظر گرفتید می توانید نوع پرواز و هتل خودتان را براحتی انتخاب کنید و یک سفر مقرون به صرفه و متفاوت را تجربه کنید ! از آنجایی که سبک سفر هر کسی با دیگری فرق دارد ، ما قیمت اقلام و هزینه های مختلف را برایتان یادداشت کرده ایم تا هر کسی خودش با توجه به سبک سفری که مد نظر دارد ، تخمین بزند که چقدر پول برایش کافی است تا بتواند به سنت پترزبورگ روسیه سفر کند .

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید ، این است که کرایه تاکسی در سنت پترزبورگ روسیه اصلا ارزان نیست و برای مثال ، اگر شما بخواهید از فرودگاه پالکوو به مرکز شهر سنت پترزبورگ بروید ، باید چیزی در حدود 1000 روبل را بابت کرایه تاکسی پرداخت کنید . در سفر به یزد حتما بازدید از این مکان گردشگری بینظیر را از دست ندهید. این موزه که در خانه صرافزاده از عمارتهای قدیمی یزد تأسیس شده بسیاری از وسایل روشنایی از انواع چراغهای پیهسوز، شمعسوز، نفتسوز و حتی لامپها و ابزارآلات نوردهی برقی قدیمی را در خود جای داده است. با اینکه مدت زیادی است که در این زمینه صحبت میشود، هنوز هم بسیاری از مردم و کسانی که توانایی کار در این زمینهها را دارند از چنین مواردی بیاطلاع هستند.

خانه لاریها ۶ باب خانه با معماری خاص منازل کویری را در خود جای داده که در گذشته از آن به عنوان «خانقاه نعمتاللهی» استفاده میکردند. قدمت این بنای تاریخی به سال ۱۲۱۲ هجری قمری برمیگردد و از آنجایی که بیشتر بزرگان و خوانین محلی از آن استفاده میکردند به «حمام خان» شهرت پیدا کرده است. این عمارت اعیانی باشکوه که حدود ۱۵۰ سال قدمت دارد متعلق به شخصی به نام «حاج محمد ابراهیم لاری» بوده است. روستای قلات در 36 کیلومتری شهر شیراز قرار دارد که آبوهوای خنک و مطبوع آن حتی در روزهای گرم سال گردشگران و بازدیدکنندگان زیادی را از شهر شیراز و سایر نقاط ایران به سوی خود میکشاند.این روستای خوش آب و هوا حدود ۷۰۰۰ نفر جمعیت دارد و در بهترین گزینه برای گذراندن اوقات فراغت در شیراز می باشد.

درشرایطی که هتل های شیراز و اصفهان و یزد درفصل های بهار و پاییز سال گذشته بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد اشغال بودند، ضریب اشغال هتل های تهران از ۵۵ درصد فراتر نرفته است و این تفاوت درحالی است که بخشی از ظرفیت اقامتی تهران در اختیار ماموران و کارکنان دولتی جهت انجام ماموریت ها و شرکت در سمینارها و کنفرانس ها قرار می گیرد. این بنای تاریخی با قدمتی حدود ۱۸۰ سال دارای ۶ بادگیر است که ۳ بادگیر آن قدیمی و ۳ بادگیر آن نوساز است. در مورد قیمت غذاها در رستوران های سنت پترزبورگ نیز باید این را به شما بگوییم که شما با حدود 400 تا 600 روبل می توانید یک غذای خوشمزه را از رستوران های سنت پترزبورگ روسیه سفارش دهید .